Що робити, щоб постільна білизна не линяла

Барвистий окрас домашнього текстилю приваблює новизною, сприймається як частина інтер’єру та покращує настрій користувачів. Проте речі з насиченими принтами мають здатність до втрати кольору, стають непривабливими. Що робити, щоб постільна білизна не линяла, та чи дійсно дорогі речі не схильні до вимивання фарби, розбиратимемось далі.
Вартість та якість – тотожні поняття чи ні
Схильність до втрати кольорів більш притаманна дешевим текстильним виробам. Проте комплект якісної білизни для постелі не менш піддається линянню. Деякі натуральні тканини, як шовк, дуже погано тримають барвник, і виробники роблять акцент на привабливості, нехтуючи довговічністю тканини.
Буде змиватись колір чи ні, залежить від методу фарбування:
- якщо фарба наноситься на нитки, а потім з них формується полотно, малюнок буде надійно закріплений, не линятимуть навіть яскраві візерунки;
- при нанесенні зображення на готове полотно, тривалість збереження початкового забарвлення залежить від технології обробки виробу та якості барвників.
Незалежно від того, яким способом наносились малюнки на постільну білизну, вона вимагає дотримання правил поводження з кольоровими речами.
Підготовка до прання
Перш ніж покласти спальний комплект до пральної машинки, треба дізнатись, чи линяє постільна білизна. Виробниками рекомендується здійснити перше прання одразу після придбання виробів.
Від виготовлення полотна до потрапляння в руки споживача, річ проходить багато фабричних етапів, тривалий час зберігається на складах і пил обов’язково буде присутній на білизні. Тому замочування в холодній воді з пральним засобом допоможе очистити виріб та перевірити його на здатність до втрати кольору.
Поради на цьому етапі наступні:
- якщо фарба сходить з білизни дуже інтенсивно, за можливості рекомендується відмовитись від використання спального текстилю, він може містити алергени, що погано відобразяться на здоров’ї;
- перед пранням можна потерти злегка малюнок виробу вологою серветкою, якщо барвник залишить сліди на серветці, у воду треба додати засоби для додаткового захисту фарби;
- можна скористатись послугою закріплення кольору у хімчистці, так яскравість фарб гарантовано залишиться надовго.
Навіть однотонні підковдри чи простирадла втратять пігмент при пранні, якщо заздалегідь їх не перевірити та запобігти втраті кольору. Та головне, завжди треба дивитись на інструкцію поводження з річчю, зазначену виробником на етикетці.
Поради з бережного прання кольорової постільної білизни
Рекомендації, щоб постільна білизна не линяла, включають ряд нехитрих маніпуляцій, здатних зберегти свіжість та яскравість фарб на текстильних виробах.
- Строкате та однотонне окремо. Не варто завантажувати у барабан темні та багатоколірні речі одночасно. Вони можуть з різною інтенсивністю віддавати пігмент та зафарбовувати одне одного.
- Прання навиворіт. Неважливо, чи це наволочки на подушку з натуральних тканих або синтетичних, постільні елементи, треба вивертати навиворіт, так вони збережуть яскравість та контрастність фарб.
- Температура. Оптимальний температурний режим для білизни – 400. При встановленні більшої температури, можлива усадка тканини, а зображення з кожним циклом ставатимуть менш насиченими.
- Серветки. Дієвий метод – використання спеціальних серветок, що вловлюють барвники при пранні. Вони вкидаються до машинки разом з білизною.
- Ручне прання. Навіть коли миється простирадло без малюнку вручну, треба дотримуватись правил поводження з тканиною. Перед зануренням у воду треба дочекатись повного розчинення порошку, бо його гранули можуть впливати на фарби нерівномірно.
Важливо використовувати пральні засоби, призначені для кольорових тканин. Вони містять компоненти, які закріплюють фарби.
Застереження при пранні кольорових речей
Рецепти народних методів збереження яскравості постільної білизни передаються між господинями, Інтернет мережа теж пропонує експериментальні способи, що робити, якщо линяє постільна білизна. Не всі поради актуальні через різні матеріали виготовлення білизни та хімічний склад сучасних барвників.
Не варто використовувати оцет – він шкодить барвникам і пришвидшує линьку, але актуальний при пранні спортивного одягу та шкарпеток для усунення різких запахів. Також не можна мити білизну господарським милом – в його складі є жирні кислоти, що вибілюють фарби.
Заборонено ставити на великі оберти при віджиманні – на тканині можуть залишитись нерівномірні сліди фарб та темні зони. Не треба обирати пральні засоби, що містять соду – роз’їдає кольори.
Обираючи домашній текстиль від українського виробника чи імпортного походження, першочергово треба ознайомитись з правилами догляду за річчю, яка міститься на ярлику, та неухильно їх дотримуватись. Це забезпечить виробу тривале збереження яскравості, свіжості відтінків, а власнику насолоду від вигляду придбаної речі.